ČKD - Často Kladené Otázky

Objednanie a dodanie:
 • Je všetko skladom, ako uvádzate?

  Áno, tovar je na sklade. Výnimkou sú deky a prestieradlá, ktoré sa šijú podľa objednávok, aby ich zákazník dostal vždy pekne nadýchané, žiadne skladové ležiaky. Šijacia dielňa pracuje od 6. ráno, všetky prijaté objednávky sú ušité a v ten istý deň zabalené.

 • Keď objednám, kedy tovar dostanem?

  Záleží na tom, kedy odošlete objednávku a na dopravcovi, kedy si balíčky vyzdvihne a potom doručí. Pokiaľ urobíte objednávku ráno, je pravdepodobné, že Vám nasledujúci deň bude doručená. Zaručiť to ale nemôžeme.

 • Ako dlho trvá zákazková výroba?

  Záleží na období a druhu. Deky, prestieradlá a vankúše sú spravidla odoslané nasledujúci deň. Oblečenie, ponožky a ďalšie požiadavky na mieru sa môžu o pár dní pretiahnuť. Pokiaľ sa zastavíte osobne do 13:00, väčšinou si zákazkovú výrobu môžete rovno odniesť.

 • Posielate aj použitý tovar?

  Obuv a oblečenie, ktoré si zákazník len vyskúšal a nejaví známky používania, opäť odosielame. V prípade diek, prestieradiel a vankúšov, je tovar vyradený z predaja, vyperie sa, vyčistí a použije na dobročinné účely, alebo pomoc pri nečakaných situáciách, napríklad prírodné katastrofy.

Výrobky a vlna
 • Akú deku si mám vybrať?

  Deky máme jednostranné a obojstranné. Keď sa ochladí, alebo potrebujete ľahšie prikrytie, stačí jednostranná deka. Pre väčší pocit tepla, alebo máte radi objatie, že ste prikrytí, je lepšia obojstranná deka. Máme odskúšané, že sa dá pohodlne pod obojstrannou dekou spať v spodnom prádle aj pri desiatich stupňoch. Obojstranné deky šijeme tak, že spojíme dva kusy materiálu k sebe. Je to rovnaký materiál ako pre jednostranné deky, len neprechádza procesom drápania.

 • Čo je z druhej strany deky?

  Vlnené rúno pre jednostranné deky prechádza drápaním, to znamená, že časť vlny sa pretiahne na druhú stranu a tepelne zafixuje. Vznikne tak vlnený materiál, ktorý je príjemný z oboch strán.

 • Musím vlnený tovar prvý vyprať?

  Nemusíte, tovar zasielame nový a dokonca to nie je žiaduce. Vlna má úžasné samočistiace schopnosti a preto odporúčame tovar zo 100% vlny prať iba veľmi znečistený. Na bežnú údržbu stačí výrobky prevetrať a prípadne očistiť lokálne nečistoty lanolínom.

 • Je vlna cítiť ovčinou?

  Áno, veľmi málo zo začiatku môže byť, niekedy aj prípravkom na odpudenie molí. Je to spôsobené lanolínom, ktorý je pre vlnu prirodzený a chráni vlákna. Úplným odstránením lanolínu by vlna prišla o niektoré vlastnosti, napríklad odpudzovanie roztočov, čo je najčastejší alergén. Postupne sa vlna prispôsobí vôni Vášho domova.

 • Kúša vlna?

  Približne jeden z tisíc zákazníkov sa sťažuje, že ho vlna hryzie. Spočiatku môže byť vlna pre niekoho na holú kožu nepríjemná, jedná sa však o žiadanú vlastnosť, kedy sa masírujú nervové zakončenia, čo dopomáha celkovej relaxácii a prispieva ku kvalitnému spánku. Niekedy to chce chvíľku zvyku, ale stojí to rozhodne za to.

 • Musí sa deky povliekať?

  Záleží na každom, ako ich použije, ale obliečkami prichádzate o niektoré zo skvelých vlastností vlny.

 • Deka púšťa chlpy, je to normálne?

  Spočiatku áno, nejde sa tomu pri výrobe úplne vyhnúť, ale po krátkej dobe používania to ustane.

 • Vlna v lete chladí a v zime hreje?

  Vlna vie výborne udržiavať telesnú teplotu, takže nedochádza k prehrievaniu v lete, ani k podchladeniu v zime.

 • Je tovar vhodný aj pre novorodencov?

  V rámci certifikácie Woolmark sú naše materiály testované na látky, ktoré by mohli byť škodlivé aj pre našich najmenších. Sami sme naše výrobky testovali na synovi, ktorý vo vlne spokojne spinkal iba v plienke od príchodu z pôrodnice (v novembri). Nemusíte mať teda ani obavu, že by vlna bábätko hrýzla. Raz nás navštívila mamička s predstavou, že dieťa vo vlne určite nevydrží. A než sa ustarostená zákazníčka vypovedala, dieťa jej na deke zaspalo.

 • Je váš tovar kvalitný?

  Získali sme certifikáciu Woolmark pre výrobcov, materiál je testovaný v jednom z najprísnejších laboratórií Intertek Italia SpA. Na detský tovar sa prišla pozrieť kontrola z Krajskej hygienickej stanice – všetko v poriadku. Sme malá rodinná firma a záleží nám na kvalite predovšetkým.

 • Máte deky z mladých austrál. ovečiek?

  Nie a nebudeme mať. Ide napospol o klamlivú reklamu obchodníkov, pretože takáto vlna sa používa výhradne na funkčné a luxusné látky. Každý skutočný výrobca s kvalitnejšími materiálmi si zaistí certifikáciu, prevažne Woolmark, kde si zákazník môže overiť výrobcu, krajinu pôvodu a zistí skutočnú kvalitu vlny. Výrobky z austrálskeho merina majú v takom prípade označenie AUSTRALIA MERINO WOOL pre vlnu dospelých oviec a pre mladé austrálske ovečky MERINO SUPERFINE, alebo MERINO ULTRAFINE.

 • Odkiaľ je vlna, ktorú používate?

  Máme niekoľko kontrolovaných dodávateľov z Európy, Britských ostrovov, Peru, Kolumbie, Nového Zélandu a aj Česka. Každá vlna sa hodí na niečo iné, bežne sa kombinujú pre čo najlepší výsledok. Ročne niekoľko mesiacov trávime na cestách po svete, poznáme osobne niektorých z dodávateľov a kladieme veľký dôraz na to, ako sa k ovečkám alebo alpakám správajú, či je o ne dobre postarané a aký je celkový zdravotný stav stáda.Doprava zadarmo

Pre objednávky od 49€

Pohodové vrátenie

Vrátiť môžete do 30 dní

Bezpečné nakupovanie

Vaše údaje strážime a nedáme

Viac ako 25.000 kusov skladom

Každý nájde to svoje