Údržba výrobkov

Naše vlnené výrobky šijeme zo 100% ovčej vlny, ktorá sa o nečistoty a zápach prirodzene stará sama. Všetko je nové a čisté, nie je teda potrebné ich pred prvým použitím prať. Počas používania potrebuje vlna minimálnu údržbu, stačí pravidelne pretrepať, prevetrať na čerstvom vzduchu a bude skvele slúžiť mnoho rokov.

Menšie nečistoty:

postihnuté miesto stačí ošetriť hubkou alebo handričkou namočenou vo vlažnej vode s lanolínom. Necháme voľne uschnúť mimo zdroja tepla (kúrenie, slnko a pod.)

Celkové pranie:

Deky a lôžkoviny pri pravidelnej starostlivosti netreba často prať. Pokiaľ už predsa len bude potrebné celkové čistenie, najšetrnejšie sa o Váš kúsok postarajú odborníci v chemickej čistiarni.
Možno samozrejme prať aj v domácom prostredí, ale deky dokážu pojať veľké množstvo vody a horšie sa s nimi manipuluje. Návod nižšie.

Vesty, obličkové pásy a ostatné drobné výrobky z vlny je tiež vhodné prať, až keď sú naozaj znečistené, nie preventívne.

Pranie v práčke:

tento spôsob rozhodne neodporúčame! Väčšina práčok nedokáže udržať stálu teplotu na pranie a plákanie, vlna potom plstnatie a výrobok sa tým môže znehodnotiť.

Ručné pranie:

Postup prania: Výrobok ponorte do vlažnej vody (20-25°C) s lanolínom (máme v ponuke), pričom teplota by nesmie prekročiť 30°C, dávkovanie podľa zvoleného prípravku. Bežné komerčné prípravky nie sú na 100% vlnu vhodné. Počas máčania stačí vlnu jemne niekoľkokrát premačkať. Po 15-20 minútach výrobok vyberte.

Plákanie: Výrobok znovu ponorte do vlažnej vody o približne rovnakej teplote ako pri praní a niekoľkokrát jemne premačkajte. Podľa potreby opakujte.

Výrobok vyberte a nechajte voľne odkvapkať vo vodorovnej polohe. Nežmýkajte ani nedávajte do práčky na odstreďovanie. Menšie kúsky môžete zbaviť vody ich zarolovaním do suchého uteráka.

Sušenie: Vlnené výrobky treba sušiť voľne, najlepšie vo vodorovnej polohe. Nesmie sa sušiť v blízkosti zdrojov tepla alebo na slnku. Nesmie sa sušiť v sušičke.

Nedodržaním týchto zásad pri praní výrobku môže dôjsť k jeho splstnateniu. Ide o nevratný stav, ktorý nemožno reklamovať.Doprava zadarmo

Pre objednávky od 49€

Pohodové vrátenie

Vrátiť môžete do 30 dní

Bezpečné nakupovanie

Vaše údaje strážime a nedáme

Viac ako 25.000 kusov skladom

Každý nájde to svoje